Új megjelenések · Könyves hírek · könyvfesztivál · Rendezvények

Könyvfesztiválos megjelenések [Jelenkor Kiadó]

Az izgalom a tetőfokára hágott a küszöbön álló Könyvfesztivál miatt, azonban még mindig tudunk Nektek újat mutatni, mégpedig a Jelenkor Kiadó friss megjelenései terén. Lássuk is, milyen újdonságok várnak ránk a standjuknál!


Boldizsár Ildikó: Hamupipőke Facebook-profilja – Meseterápiás esetek

hamupipoke-facebook-profiljaEgy lány hamis online személyiségbe menekül, hogy szeretetet és elfogadást találjon. Börtönbüntetésüket töltő anyák néhány napra találkozhatnak gyermekeikkel, ha vállalják, hogy ugyanannyi idővel meghosszabbodik a büntetésük. Egy férfi a felesége és fiatal szeretője között vergődik, ám képtelen dönteni…
A válság legmélyebb pontján mindannyian úgy döntöttek, hogy a meseterápia segítségével oldják meg helyzetüket. Összesen kilenc történet tárul fel Boldizsár Ildikó legújabb kötetében, mely egyúttal a Metamorphoses Meseterápiás Módszer több mint száz módszertani elemének átfogó ismertetése is, izgalmas és elgondolkodtató élethelyzeteken keresztül. Az eredetileg a német olvasóközönség számára írt mű egyszerre bevezetés a meseterápiába, szintetizáló újragondolása egy közel húszéves praxisnak, s nem utolsósorban hasznos kézikönyv öngyógyító mesés utakhoz is.

„Bízom benne, hogy ez a könyv nemcsak kapaszkodókat és inspiráló ötleteket ad néhány életválság vagy elakadás mesékkel történő megoldásához, hanem abban is segít, hogy a meseterápia iránt érdeklődők megismerhessék a Metamorphoses Meseterápiás Módszer minden elemét. Mert végül is valóban most először található minden lényeges alkotóelem együtt, egy kötetben, méghozzá esettanulmányok kíséretében.” Boldizsár Ildikó

>>link a könyvhöz<<

Varró Dániel: Aki szépen butáskodik

aki-szepen-butaskodik

Az Aki szépen butáskodik egy különleges apanapló. Varró Dániel költő, műfordító feljegyzéseinek füzére. Egy fiatalember apává válásának pillanatképei. A Nők Lapja olvasói 2011 óta követhetik nyomon a költő apuka tolmácsolásában a három fiú – Misi, Jancsi és Béni – kalandos mindennapjait, a gyerekek sziporkázó aranyköpéseit, csibészségeit, csatározásait és megbékéléseit. Varró Dániel humoros és szeretetteli írásaiból kiderül, hogyan váltak egy családdá, és azt is végig kísérhetjük, ahogy egymás megismerése mellett felfedezték a mindannyiunkat összekötő anyanyelvet, annak minden furcsaságával. A hét év alatt született feljegyzésekből készült ez a válogatáskötet.

>>link a könyvhöz<<

Forgách András: Élő kötet nem marad – Bővített kiadás, új fejezetekkel

elo-kotet-nem-marad-7c-1-2830508_51975-ben a BM III/I-es ügyosztályán megnyitják “PÁPAI-né” beszervezési és munkadossziéját. Fia 2014 márciusában értesül róla. Ennek megrázó dokumentuma ez a könyv. Ítélet nincs.
Forgách András regénye első ízben 2015-ben jelent meg. A bővített kiadás új fejezetekkel gazdagodott, amelyek a megrázó családtörténetet újabb mozaikdarabkákkal egészítik ki.
Az Élő kötet nem marad kiadási jogát eddig 14 ország szerezte meg. A 2018 tavaszán angolul No Live Files Remain címmel megjelenő könyvet az angol Simon & Schuster jelölte a Man Booker International-díjra. A kötet megfilmesítésén a Heyday Films és a Film4 dolgozik.

„Vannak dolgok, amiket csak akkor érthetünk meg, ha velünk történnek. Nincs semmi más mód kilesni őket. Csak maga a történés ad felvilágosítást arról, hogy mi is történt valójában. Lehetnek róla elképzeléseink, hogyha elég bátor és vad a fantáziánk, de csak akkor értjük meg, ha ténylegesen megtörténik.”

>>link a könyvhöz<<

Nathan Hill: Nix

Samuel Andresen-Andersont tizenegy éves korában elhagyta az anyja. Az átlagosnix külvárosi nőnek ez volt az egyetlen radikális tette – legalábbis Samuel így hitte, ám évekkel később hippi terroristaként látja viszont őt a hírekben, mert állítólag rátámadt egy elnökségért kampányoló republikánus kormányzóra. A média rovott múltú militáns szélsőségesnek állítja be, de Samuel úgy tudja, hogy Faye sosem hagyta el az iowai kisvárost. Elhatározza, hogy megírja az anyja életrajzát, tabuk nélkül, ehhez azonban először meg kell találnia őt. Ahogy a múlt nyomába ered, a történet végighömpölyög a nyolcvanas évek álmos külvárosaitól a ’68-as chicagói zavargásokon át a második világháborús Norvégiáig, a rejtélyes Nix szülőföldjére, akiről kiskorában meséltek Samuelnek. A férfi rájön, hogy mindent át kell értékelnie, amit valaha az anyjáról gondolt.
A Nix különleges történet az anyai önzésről, alkotói válságról, a politika társadalmat megosztó hatalmáról és arról, hogy néha attól szenvedünk a leginkább, amit a legjobban szeretünk.
A regényből J. J. Abrams készít sorozatot Meryl Streep főszereplésével.

>>link a könyvhöz<<

Mathias Énard: Mesélj nekik csatákról, királyokról és elefántokról

meselj-nekik-csatakrol-kiralyokrol-es-elefantokrol

Michelangelo 1506-ban II. Bajazid szultán meghívására Konstantinápolyba érkezik, hogy megtervezze az Aranyszarv-öböl felett átívelő hidat. A művész által a fivérének küldött eredeti levelek nyomán írt regényben Kelet és Nyugat különös találkozásról olvashatunk, miközben nem csupán a fénykorát élő Oszmán Birodalom belső ügyeit ismerhetjük meg, hanem a kor egyik legnagyobb művészének gondjait, vágyait és törekvéseit is. A regény 2010-ben elnyerte a Prix Goncourt des Lycéens-t.

>>link a könyvhöz<<

mathias énard

Budapestre jön a Goncourt-díjas Mathias Énard

A Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon, 2018. április 21-én 16:30-tól Mathias Énard – egy francia kelet és nyugat között címmel rendezzük meg a Goncourt-díjas szerző Zóna (Libri), Iránytű (Magvető) és Mesélj nekik csatákról, királyokról és elefántokról (Jelenkor) című köteteinek bemutatóját. A szerzővel Dunajcsik Mátyás beszélget. A program helyszíne a Millenáris, Supka Géza terem. A rendezvény a Francia Intézet, a Jelenkor Kiadó és a Magvető Kiadó közös eseménye.

Mathias Énard Goncourt-díjas író, műfordító 1972-ben született a nyugat-franciaországi Niort városában. Arab és perzsa tanulmányokat folytatott, hosszú időt töltött a Közel-Keleten. 2000-ben Barcelonába költözött. Magyarul is olvasható Zóna című regénye számos elismerésben részesült, például a Candide-díjban. A most megjelent, Mesélj nekik csatákról, királyokról és elefántokról 2010-ben elnyerte a Prix Goncourt de Lycéens-t.


 petra_bio

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s