Mostani projektünk a Mákháború című regény köré épül, és kíváncsiak voltunk milyen is lehet az a személy, aki létrehozta ezt a könyvet. Meglátogattuk az oldalát, és számtalan interjút olvastunk róla, és elhoztunk néhány érdekességet, amikre esetleg ti is kíváncsiak lehettek. 🙂

– 1996. május 29.-én született Kínában, de amikor 4 éves volt a családjával az Egyesült Államokba emigráltak.
– 19 évesen kezdte el írni a regényt, és mielőtt betöltötte volna a 22. életévét befejezte és sikeresen ki is adta az elkészült művet.
– Szereti a Narutot, a Trónok harcát, a Végjátékot és az Avatar: Az utolsó léghajlítót.
– Egy fegyelmezett kínai családban nőtt fel, ezért nem szeretné, ha az egyetlen bevételi forrása az írás lenne.
– A történethez a családja múltja adta az ihletet, a második kínai-japán háború tapasztalatai és az összes tragédia, amely száz éven át Kínát sújtotta.
– A kiadás után nem olvasta el a regény, mert attól félt, hogy talál benne valamit, ami nem tetszik neki, például egy rossz mondatot.
– A Mákháború borítóján eredetileg a fehér és a piros/vörös szín jelent volna meg, utalva a pipacsra, de az írónő felhívta a tervezők figyelmét, hogy Kínában a fehér és a piros nem igazán szerepel együtt. A piros a szerencse és az öröm színe, míg a fehér a halált és a gyászt jelképezi.

– Rint valójában Mao Ce-tung ihlette, aki egy kínai forradalmár, politikus, költő, kommunista vezér, a Kínai Népköztársaság teljhatalmú vezetője annak megalapításától haláláig.
– Írás közben sok The Office (A Hivatal) részt megnézett. A 21. fejezet írása közben pedig gyakran hosszú sétákra ment, és K-Pop-ot hallgatott.
– Egészen a Mákháborúig egyetlen elkezdett történetét sem fejezte be.
– Sokat olvas, és indítani szeretne egy blogot Journey to the BEST! címmel, aminek elnevezése egy szójáték Journey to the West-re.
– A szülei is könyvmolyok. Különösen az apukája, aki sok angol klasszikust mutatott meg neki, hogy fejlessze a nyelvtudását.
– Az anyukája úgy gondolta a sok olvasás akadályozza a tanulásban, ezért nem vitte el könyvtárba, nem vette meg neki az új Sci-fi és fantasy könyveket. Ezért titokban csempészte haza ezeket a könyveket, és hajnali kettőkor olvasta őket, nehogy az anyukája megtudja.
Forrás: https://www.barnesandnoble.com/blog/sci-fi-fantasy/cover-story-poppy-war-epic-debut-inspired-20th-century-china/
http://booknest.eu/component/k2/blog/1143-interviewrfkuang
https://www.washingtoncitypaper.com/arts/books/blog/21014341/how-rebecca-f-kuangs-wrote-the-poppy-war
https://bookriot.com/2018/08/08/r-f-kuang-on-the-poppy-war/
https://locusmag.com/2019/07/r-f-kuang-distortions