Szépen lassan közeledik a tél, egyre sötétebbek és borongósabbak a napok. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én ebben az időszakban valahogy szívesebben veszek kézbe komorabb, borzongató könyveket, nagyon jól passzolnak a hangulathoz. Mutatnék is párat, amik frissen landoltak a polcomon, nagyon vártam már őket! 🙂
Adam Christopher: A sötétség fejedelme
Nagyon ritkán nézek sorozatokat, de a Stranger Things világa azonnal beszippantott, elég gyorsan ledaráltam a három évadot. Sajnos az újra valószínűleg még egy darabig várni kell, de addig is elmerülhetünk egy jó kis történetben, ami az én személyes kedvenc szereplőmről, Hopperről szól.
Fülszöveg:
1984. december, Hawkins. Jim Hopper rendőrfőnök egyetlen vágya egy csendes karácsonyeste eltöltése Tizivel, de örökbe fogadott lánya keresztülhúzza számítását. A lány egy New York feliratú kartondobozt húz elő a pincéből, és záporozni kezdenek az igazán fogós kérdések. Miért hagyta el Hopper Hawkinst? Miért tért vissza? És miért nem beszél sohasem New Yorkról? Bár Hopper inkább nézne szembe egy falkányi demogorgonnal, mint a saját múltjával, nem tehet mást: el kell mesélnie annak a mindent megváltoztató pár hónapnak a történetét.
A Vietnamot megjárt fiatal, kisgyerekes családapa, Jim Hopper New Yorkban kezd új életet, ám a sosem alvó város sikátorai legalább annyira veszélyesek, mint a vietnami dzsungel. 1977 forró nyarán bizarr módon megcsonkított hullák lepik el az újdonsült gyilkossági nyomozó Hopper körzetét, és szövetségi ügynökök szállják meg a rendőrséget. A férfinak nincs más választása, mint a maga kezébe venni az ügyet. A gyilkost konok elszántsággal üldöző Hopper egy őrült banda és egy titokzatos parapszichológiai kísérlet után kutatva merül mélyre a sosem látott hőhullámtól szenvedő New York mocskában, és a többnapos áramszünet miatt sötétbe borult városban először néz szembe a gonosz valódi arcával.
Samantha Downing: Ő kezdte
Ezt a könyvet már el is olvastam, letehetetlen volt számomra. Igazi belevaló pszichothriller, izgalmas fordulatokkal, titokzatos szereplőkkel, és egy nagyon “ritka” befejezéssel. 🙂
Fülszöveg:
Beth, Portia és Eddie Morgan évek óta nem találkoztak egymással, amire jó okuk volt. De amikor jómódú nagyapjuk meghal, és a végrendeletében egy titokzatos, furcsa utolsó kívánság teljesítéséhez köti a több millió dolláros örökségét, a testvérek és házastársaik kénytelenek összejönni egy autós kirándulásra, amelynek során átszelik az országot. A közös családi program azonban néha kimerítő. Mindenki számára.
Sőt még kimerítőbb akkor, ha mindannyian súlyos titkokat őriznek, miközben igyekeznek megfeledkezni egy emlékről, egy eltűnt személyről és a bosszúról. Arról a fekete autóban ülő férfiról nem is beszélve, aki már napok óta kitartóan követi őket. De említhetnénk még azt is, hogy legalább az egyikük potenciális gyilkos, a csomagtartóban pedig egy hulla lapul. Ám a pénz komoly motivációs erő. Mindenki számára.
Pierre Bordage: Balpart
Rajongok a disztópiákért, így nem is volt kérdés, hogy ezt a könyvet olvasnom kell. Ígéretes alaptörténet, borzongató helyszín, sci-fi elemek.
Fülszöveg:
2033- ban az emberek kénytelenek elhagyni a Föld lakhatatlanná vált felszínét. Párizsban a túlélők csoportjai a metróba húzódnak le, és a Balpart különböző állomásain találnak menedéket. Ezek a közösségek kapcsolatban és gyakran konfliktusban állnak egymással. A felszíntől rettegnek a sugárzás miatt, a Jobbpartot pedig elátkozott helynek tartják. A háromkötetesre tervezett, komor, barokkosan nagyszabású műben Párizs legmélyebb bugyrainak föld alatti útvesztője elevenedik meg, ahol minden érzelem szélsőségesebb, az indulatok makacsabbak, a gyűlölet pedig végletesebb.
Josh Malerman: Malorie
Nekem nagyon tetszett az író Madarak a dobozban című regénye, így amikor láttam, hogy jön a folytatás már tudtam, hogy azt is el fogom olvasni. Erre egyenlőre még nem került sor, de igyekszem gyorsan orvosolni a problémát. 🙂
Fülszöveg:
Tizenkét évvel azután, hogy Malorie és gyermekei biztonságba jutottak a folyón át, még mindig egyedül a szemfedő védi meg őket az őrülettől. Még mindig ott ólálkodnak körülöttük a lények, amikre ha egyetlen pillantást is vet valaki, azon visszafordíthatatlanul elhatalmasodik a téboly és az erőszak. Továbbra sincs magyarázat, menekvés vagy megoldás. Malorie csak annyit tehet, hogy életben marad és vasakarattal örökíti át ugyanezt az élni akarást a gyermekeire.
Ám váratlanul hihetetlennek tűnő hírek jutnak el hozzájuk, Malorie pedig hosszú idő óta először ismét reménykedni kezd. Valaki, aki fontos számára, akit már halottnak hitt, talán mégis életben lehet. Malorienak végzetes döntést kell hoznia: tovább él elszigetelten a mindeddig oly hatékony túlélési szabályait betartva, vagy gyermekei és a saját életét kockára téve újra elindul a sötétségbe, ahol talán a remény várja…vagy valami egészen más. Egyesek ugyanis foglyul ejtett lényekről, szörnyűséges találmányokról suttognak, és azt beszélik, hogy maguk a lények is megváltoztak…
Adrian Matthews: A patikus háza
Tudom, tudom, sekélyes vagyok, de ez a borító azonnal megvett kilóra. Igazi szellem járta háznak tűnik, szóval remélem lehet borzongani olvasás közben! 🙂
Fülszöveg:
A téli Amszterdam. A Rijksmuseum szakkönyvtárában Ruth Braams a nácik által elhurcolt műtárgyak eredete után kutat, amikor beront egy idős asszony, és visszakövetel egy festményt, amelyet a XVIII. századi őse festett. Közlik vele, hogy tartsa be a hivatalos utat, és kiterelik. De Ruth szimatot kap. Kideríti, hogy a kép a háború alatt rejtélyes sorsra jutott, és nem az idős asszony, Lydia az egyetlen igénylő. Egy véletlen folytán Ruth és Lydia ismét összefut. Az idős hölgy kusza elbeszéléséből, a múltat őrző öreg házának titkaiból és a festményről szóló ezoterikus leírásokból fokozatosan összeáll az a sötét és nyugtalanító történet, amely rég bezárt ajtókat nyit a múltba.
George Orwell: 1984
Az idei év egyik legjobban várt kötete ez nekem! Orwell óriási kedvencem, minden magyarul megjelent művét elolvastam. Az egyik méltán leghíresebb disztópiája, az 1984 most képregény formájában jelenik meg, nagyon izgatott vagyok, hogy végre olvashassam!
Fülszöveg:
Első alkalommal elevenedik meg képregényformában George Orwell 1949- ben megjelent világhírű, a náci és kommunista diktatúrák ihlette negatív utópiája: Óceánia rémállama, ahol a Párt- élén a személyi kultusszal övezett Nagy Testvérrel- mindenek felett áll, a polgárokat folyamatosan megfigyelik, a háborús paranoiát szító propagandasajtó napról napra újraírja a történelmet, a szabad gondolkodás pedig halálos bűnnek számít…Az 1984 jóslata ugyan nem teljesedett és nem is teljesedhet be, mert a jövőt- szerencsére- az ember sohasem láthatja pontosan (még egy olyan zseniális író sem, mint Orwell), de napjaink diktatórikus és autokratikus rendszereiben mégiscsak sok minden emlékeztet e remekmű lidércnyomásos világára. A könyv figyelmeztetése ezért ma is aktuális- s talán mindig az lesz…
Ti milyen olvasmányokat preferáltok ebben az időszakban? Vártok valamelyik friss megjelenésre? Írjátok meg nekünk itt a poszt alatt, vagy Facebookon kommentben! 🙂